Vandaag informeerden wij onze deelnemers via een bestuurlijke brief over de aanstaande wijziging in de grenswaarden financiële ratio’s. Aanleiding voor herkalibratie van de grenswaarden is de aanstaande wijziging van de beleidswaarde.
In december 2024 wordt de gewijzigde beleidswaarde voor het eerst opgevraagd in de prognose-informatie. Wijziging van de beleidswaarde was voor WSW en Aw aanleiding om de grenswaarden van de financiële ratio’s te herzien. Belangrijkste wijziging is dat de grenswaarden voor de loan-to-value en solvabiliteit wijzigen van respectievelijk 85%/15% naar 70%/30%. In een bestuurlijke brief aan onze deelnemers communiceren wij de wijzigingen in de grenswaarden van de financiële ratio’s en geven wij toelichting op de achtergrond en totstandkoming van de wijzigingen. De bestuurlijke brief vindt u
De wijzigingen worden van kracht vanaf december 2024 (dPi24), wanneer voor het eerst de gewijzigde beleidswaarde wordt opgevraagd. Tot die tijd gelden de huidige grenswaarden financiële ratio’s zoals opgenomen in het gezamenlijk beoordelingskader.